Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt

Siteye Önsöz

 

Başlarken

      Atça'nın Belediye Teşkilatının kuruluşunun 100.yıl dönümü münasebeti ile bir kültür hizmetinde bulunmayı düşündüm. Bu hizmetin hangi yönde olması beni biraz düşündürdü. Baktım ki ; bir Atçalı olarak Atça'yı bilmemiz ,geçmişi tanımamız ve geleceğe öğretmemiz bizler için vazife olacağından , Atça'nın Tarihçesi ve Tarihi Eserleri konulu bir araştırmaya girdim.
Atça'nın düşman işgalinde yanmış olması, tarihi araştırma yönünden çok zor durumlarda kaldığım şüphesizdir. Geriye sadece Cumhuriyet döneminden bakmak zorunda kalmamız, şimdiye kadar ciddi bir araştırma yapılmamış bulunmasındandır.
       Bu konuda bana inceleme ve araştırma yetkisi veren başta Mülkiye amiri ve Bucak Müdürü Sayın Sabri ÇÖLLÜOĞLU'na , Atça Belediye Başkanı Sayın Muhsin AKSAY'a , kültür danışmanlığımı yaptığım Atça Halk Kütüphanesine, Arkeoloji konularında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Sayın Özgen KARACA gibi nice yetkililere ve Osmanlıca tercümelerde çok büyük katkısı bulunan dedem Molla İbrahim Efendi'ye ve Atçalılara şükranlarımı sunarım.


Saygılarımla
Kenan KIVRAK
Atça / 1979


Paylaş


Bugün : 65
Dün : 75
Toplam : 65129www.aydinatca.com / Tüm Hakları Saklıdır ©