Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt

Basında Atça

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATÇALI KEL MEHMET EFE  

YENİDEN BEYAZ PERDEYE TAŞINIYOR

       Yakın tarihin önemli halk kahramanlarından biri olarak bilinen Atçalı Kel Mehmet Efe’nin gerçek hayat hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye Güler Film ve TRT ortak yapımı ile taşınacak olan ‘Atçalı Kel Mehmet Efe’ filminin 11 Temmuz 2016’da başlayacak olan çekimleri Tire, Ödemiş, Bayındır ve Kiraz ilçelerinde yapılacak.

         Yakın tarihin önemli halk kahramanlarından biri olarak bilinen Atçalı Kel Mehmet Efe’nin gerçek hayat hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye Güler Film ve TRT ortak yapımı ile taşınacak olan ‘Atçalı Kel Mehmet Efe’ filminin 11 Temmuz 2016’da başlayacak olan çekimleri Tire, Ödemiş, Bayındır ve Kiraz ilçelerinde yapılacak.

        Sinema filmi ile ilgili bilgi veren filim yapımcısı Güler Film adına konuşan Güler Nalbantoğlu, “Atçalı Kel Mehmet Efe sinema filminde hikaye ve eser sahibi Araştırmacı Yazar Ali Haydar Avcı’dır. Avcı’nın hikâyesi Burcu Över, Senaryo Doktoru Dr. Funda Özşener, Tarihçi Senarist Ozan Badur ve Süpervizör Hakan Şahin tarafından revize edilerek sinemaya uyarlandı. Filmimizin yönetmenliğini Paramparça, Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Tatar Ramazan dizilerinden hatırlayacağınız Ulaş Cihan Şimşek yapacak. Ali Rıza Cankorur uygulayıcı yapımcımız. Çekim bölgesi olarak Atçalı bu bölgede yaşadığı için Tire, Ödemiş, Birgi, Bayındır ve Kiraz olacak. Bu bölgede mekân seçimi yapıldı. Plato kurmadan doğal dokuyu kaybetmemiş olan Küçük Menderes Ovası’nda çekim yapacağız. Çekimlerimiz 5 hafta sürecek ve yılbaşından önce filmimiz vizyonda olacak” dedi.

 

                          ISSIZ ADAM ATÇALI’DA

        Filmin başrollerinde sürpriz ama çok popüler iki ismin yer alacağını kaydeden Güler Nalbantoğlu, “Başrolde günümüz dizi ve beyaz perde izleyicilerinin severek izlediği genç sanatçılar rol alacak. Issız Adam’ı canlandıran Cemal Hünal, Atçalı’ya el veren Yusuf Efe karakterini canlandıracak. Film çekimleri için plato kurmayarak doğal dokuyu kullanmayı ve doğal dokusunu kaybetmemiş bakir yerleri seçtik. İzmirli bir yapımcı olarak Ege’nin efesinin İzmir’de filminin çekilmesini uygun gördük. Atçalı Aydın’da valiliğini ilan etmiş ancak Kütahya ve Denizli’ye kadar hükmetmiş, kızanları Tire ve Ödemiş’te barınmış bir efe. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği alarak TRT ortak yapımı olan sinema filmimizin türü dram, tarihi aksiyon ve dönem filmi. Atçalı Kel Mehmet Efe filmimizden sonra bölgedeki diğer efelerle ilgili de filmler yapmayı düşünüyoruz. Atçalı bir başlangıç” şeklinde konuştu.

 

 HABER:DİLEK AYVALI  17 Mayıs 2016

 
 
 
 

22. GELENEKSEL

ATÇA DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ

YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

 

 

            Organizasyonu Sultanhisar belediyesi tarafından gerçekleştirilen 22.Geleneksel Atça Deve Güreşi Festivali soğuk havaya rağmen yoğun katılımla gerçekleşti.                                               

            Festivale; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar Kaymakamı Suat Demirci ve Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya katıldı. Bu yıl katılımın ücretsiz olduğu festivale Ege bölgesinin çeşitli yerlerinden 130 deve katıldı.

       Büyükşehir Belediye kupasında” Baybora 2” ve “Büyük İskender “isimli develer, Kaymakamlık kupasında “Tuncer “ve “Vanlı Türker” isimli develer ile Sultanhisar Belediyesi kupasında Turgut Reis'ten “Beyoğlu” ve Yenipazar'dan Emin Türker'in develeri güreşlerde berabere kalarak kupalarını teslim aldılar. Panayır havasında geçen festival, güreşlerin ardından olaysız sona erdi.

 

  

 

  

Paylaş


Bugün : 18
Dün : 37
Toplam : 231857www.aydinatca.com / Tüm Hakları Saklıdır ©