Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt Slayt

Mahalleler

 

M A H A L L E L E R ---------------- :

Atça 72 hektar alana sahiptir. Bunun 57 hektarı yerleşme sahasıdır. Bu yerleşme sahası içinde bulunan Atça, önce iki mahalleden oluşuyordu. Kavaklar ve Karakol caddelerinin böldüğü iki parçadan doğusunda kalanı "Aydınoğlu Mahallesi", batısında kalanı Çelebioğlu Mahallesi" idi. İlk zamanlar bu isimler halk arasında pek bilinmezdi. Asıl yaygınlaşanlar:Aydınoğlu Mahallesi yerine "Dalgan (ısırgan otu)Mahallesi", Çelebioğlu Mahallesi yerine "Harlak Mahallesi" diye konuşma dilinde kullanılmaktaydı.

Uzun yıllardan sonra hâne ve nüfus artışıyla bu mahalleler kendi aralarında ikiye ayrıldı. Doğu-batı ve kuzey-güney eksenleri arasında dört mahalle oluşturuldu.
AYDINOĞLU MAHALLESİ :
1)Yeni Mahalle.
2) Aydınoğlu Mahallesi.
ÇELEBİOĞLU MAHALLESİ :
1)Cumhuriyet Mahallesi.
2) Çelebioğlu Mahallesi.


Şanslı bir jeolojik yapıya ve şanslı bir imar plânına sahip olan Atça, beş asırlık geçmişi ile geleceğe daha estetik bir gözle bakmaktadır.

 

 

               12.11.2012 tarih ve 6360 sayılı kanun  gereği, Atça Belediyesinin tüzel kişiliği kaldırılmış olup,30.Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli Seçimler ile mevcut mahalleler birleştirilerek, ‘’Atça Mahallesi’’ adıyla Sultanhisar’ın bir mahallesi olmuştur.

 

 

 

 
 

 


Paylaş


Bugün : 21
Dün : 44
Toplam : 230773www.aydinatca.com / Tüm Hakları Saklıdır ©